Idete voliť?

Autor: Anna Čujová | 24.1.2016 o 8:09 | (upravené 24.1.2016 o 8:30) Karma článku: 8,43 | Prečítané:  855x

Čoskoro dostane každý z vás do schránky zoznam politických strán a kandidátov. Už na Vianoce sme dostali darčeky v podobe straníckych novín s krížovkami na konci. Volebná kampaň sa rozbieha. No niečo tu nesedí.

Každý z vás už sa raz pozastavil nad niečím, čo nedávalo vôbec zmysel. Pred pár dňami sme v škole rozoberali tému volieb. Vedela som, že voľby sú v našej krajine nedocenené, rovnako aj moc, ktorá nám vďaka nim patrí. Ľudia sú voči svojmu volebnému právo často ľahostajní, neuvedomujúc si, že práve oni majú právo a možnosť meniť veci, ktoré sa im nepáčia. Prečo to potom nerobia?

Najbližšou príležitosťou k zmene bude 5. marec tohto roku a ja na voľby nepôjdem. Nemôžem. Ešte nemám právo ísť voliť. No nasledujúce voľby rozhodnú o mojej budúcnosti a o budúcnosti desiatok tisíc mladých, ktorí by chceli ísť voliť, no ešte nemôžu, alebo ktorí si tieto veci ešte nepripustia k telu, alebo sa o nich ešte nezaujímajú. No vy, dospeláci máte tú možnosť.

Nech už pôjdete voliť kohokoľvek, prosím vás, choďte voliť! Teraz prichádza čas, kedy je ešte možné niečo zmeniť. Lebo v tejto krajine nežijete len vy, ale aj iní ľudia. V tejto krajine by chceli žiť aj vaše deti, vaše vnúčatá. V tejto krajine je potrebné sa postaviť problému zoči-voči. Zmena je na dosah. Len treba pre to niečo urobiť.

A ak sa aj veci nezmenia, nemá to byť vaším argumentom k tomu, že sa nepôjdete postaviť k urnám. Mali by ste si byť vedomí toho, že každá obálka sa počíta. Mnoho krajín ešte aj v súčasnosti bojuje za to, aby mohli mať slobodné voľby. Vážme si tohto privilégia a nebuďme ľahostajní. Neverím, že keď každý deň počujem ľudí na ulici sťažovať sa, je na Slovensku všetko v poriadku. Je čas na zmenu vo vašom postoji. Nie nepôjdem, ale idem voliť! 

foto: http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=volby-do-narodnej-rady-sr-5-marec-2016

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?